#1 2008-07-22 07:54:41

Firevol

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-21
Posty: 1109
Punktów :   
Siła: 30
Zywotność: 1734
Witalność: 20
Szybkość: 50
Zręczność: All (po ataku tracisz 500pkt)

Karda Nui

Karda Nui (Centrum Wszechświata) to przypominająca koszmarny sen technika krajobrazu: nagie, ostre, czarne skały i wielkie przepaście lokalizacja, która znajduje się ona pod kopułą (Dome), której zwieńczeniem jest Południowy Kontynent. Najciekawszymi istotami zamieszkującymi w zamierzchłych czasach to miejsce byli Av-Matoranie, czyli tak zwani Matoranie Światła, którzy skolonizowali je około 100.000 lat temu. Jednym ze znanych nam Av-Matoran jest Takua. Niektórzy Matoranie światła zostali pozamieniani kolorami dla niepoznaki i porozsyłani przez Zakon Mata-Nui (OoMN) na wszystkie zakątki uniwersum Bionicle. Stało się tak, ponieważ już dawno temu przepowiednie mówiły o pojawieniu się Toa Światła, dlatego wszyscy Av-Matoranie musieli zostać ukryci pomiędzy swoimi bardziej "zwykłymi" braćmi.

Dawno temu na wyspę wkroczyły floty powietrzne Makuta i przez Robactwo Cienia pozamieniali część mieszkańców w Matoranów Cienia, którzy pomagają Makuta podbijać Karda Nui. Od lat Matoranie światła toczyli wojny ze swoimi zmutowanymi brami.

Niedaleko połączenia Voya Nui z Wielkim kontynentem jest dziura w kopule Karda Nui, przez którą wypływa woda z mutagenem. Dzięki niej Matoro Wodospadem przedostał się do Karda Nui. Przez ten wodospad w Karda Nui 1000 lat temu została częściowo zalana, dlatego przeobraziło się w bagno. Każde stworzenie zamieszkujące te okolicę ma możliwość latania aby nie poczuć działania mutagenu na sobie.

Znajdują się tam różnorodne Rahi, które nie pochodzą z stamtąd, lecz przybyły tam tak samo jak Rahi z Mata Nui. Najczęściej spotykane to nietoperze. Matoranie Cienia przez mutacje Mutrana wyglądają jak oni.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl